معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

 

توضیحات و معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

 

یکی از آثار پر فروش در زمینه ی توسعه فردی و رشد انسانی کتاب باشگاه پنج صبحی ها نوشته رابین شارما است که توسط فائزه ادب  به فارسی ترجمه شده است و بسیاری از افراد آن را مطالعه کرده و مطالب ارزشمند آن را در زندگی شخصی و اجتماعی خود به کار برده اند. اثربخشی این کتاب تا حدی بوده است که برخی از اساتید دانشگاه بر این باور هستند که این کتاب می تواند به عنوان یک کتاب مرجع در دانشگاه تدریس شود.

کتاب باشگاه پنج صبحی ها همانطور که از نام آن مشخص است درباره ی اهمیت بیدار شدن در ساعات اولیه ی روز صحبت می کند و برای مخاطبان این مفهوم را به ارمغان می آورد که بیداری در ساعات ابتدایی روز قدرت شگفت آوری برای انسان به همراه دارد. اهمیت کتاب باشگاه پنج صبحی ها به حدی بوده است که نویسنده این کتاب (رابین شارما) بارها و بارها مورد تمجید متخصصان و بزرگان حوزه های مختلف قرار گرفته است.

روایت کتاب باشگاه پنج صبحی ها

در این کتاب سه شخصیت اصلی وجود دارد که یکی از آن ها یک کار آفرین افسرده و دومی یک فرد میلیاردر بسیار موفق و سومی هنرمندی درمانده که در جستجوی خلاقیت است. در این کتاب نویسنده در حین روایت کتاب، نکات و درس های مهمی را به مخاطب گوش زد می کند. سه شخصیت اصلی این کتاب  در یک سمینار با هم آشنا می شوند و در نهایت بعد از این آشنایی فرد میلیاردر تصمیم می گیرد رموز موفقیتش را به دو نفر دیگر بگوید. فرد میلیاردر دو نفر دیگر را به جزیره اش دعوت می کند و سفر طولانی این سه نفر آغاز می شود. این سفر سرشار از نکات و مطالب بسیار جالب و ارزنده است.

 

نکات کتاب باشگاه پنج صبحی ها

این کتاب دارای مطالب زیادی درباره ی رمز و رازهای موفقیت است و بیشتر در مورد اهمیت سحر خیزی و تاثیر آن در موفقیت انسان صحبت می کند. کتاب های زیادی در مورد موفقیت نوشته شده اند اما کتاب رابین شارما از دیدگاه علمی و اصولی موفقیت را مورد بررسی قرار می دهد و می توان نظر او را به عنوان یک نظر درست قبول نمود. از دیدگاه کتاب باشگاه پنج صبحی ها فرد زمانی می تواند خود را فرد موفقی بداند که این موفقیت در تمام ابعاد زندگی اش وجود داشته باشد. چند نکته از نکات مهم کتاب باشگاه پنج صبحی ها را به صورت خلاصه بیان می کنیم:

 

  1. سحرخیزی در موفقیت انسان تاثیر بالایی دارد.
  2. موفقیت زمانی حاصل می شود که فرد بین 4 قلمرو درونی خود تعامل بر قرار نماید. این چهار قلمرو به صورت زیر است:

ذهنیت و نگرش

سلامت و تندرستی

احساسات و علاقمندی‌ها

روح و روان

  1. نحوه ی اجرای قانونی به نام 20/20/20 در ساعت های اولیه روز (ساعت پنج صبح)
  2. بسیاری از موفقیت های بزرگ انسان از پیشرفت های کوچک حاصل می شود.
  3. انسان همواره باید سعی کند که از منطقه ی امن خود خارج شود.

برای خرید به این لینک مراجعه فرمایید

 

نقد کتاب شهر اشباح

مهر 12, 1400

معرفی کتاب شهر اشباح از ویکتوریا شواب

مهر 12, 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *