بیوگرافی

تصویر نویسنده

جیم کری

جیمز یوجین «جیم» کری (به انگلیسی: James Eugene "Jim" Carrey) (زادهٔ ۱۷ ژانویهٔ ۱۹۶۲) هنرپیشه و کمدین کانادایی-آمریکایی است. او تاکنون ۲ بار برندهٔ جایزهٔ گلدن گلوب برای فیلم‌های نمایش ترومن و مرد روی ماه شده‌است.
از جیم کری که صحبت به میان بیاید ناخودآگاه به یاد لحظات بامزه و خنده دار فیلم های سینمایی می افتیم. اما این بار کتاب جیم کری است که او را به صدر اخبار آورده است. کمدین مشهور با همکاری دانا واچون یک رمان منتشر کرده است. عنوان رمان خاطرات و اطلاعات نادرست است و گفته شده در قسمت های اوج، داستانی آخر الزمانی دارد.

جیم کری بازیگر با سابقه و کمدین سرشناس  هالیوود که علاقه مندان زیادی در سینما دارد, این بار ماسک بازیگری را کنار گذاشته, قلم به دست گرفته است و رمانی  با عنوان جیم کری خاطرات و شایعات را طی یک همکاری طولانی مدت با دانا واچون نویسنده به تحریر درآورده است. رمان تلفیقی است از اتوبیوگرافی, که با ژانر فانتزی و تخیلی ترکیب شده است و با سبکی آخرالزمانی به پایان رسیده است. بی شک اگر از طرفداران جیم کری و بازی های درخشان او هستید خواندن کتاب جیم کری خاطرات و شایعات برای شما لذت بخش است. این کتاب ابعاد تازه ای از شخصیت این ستاره سینمای هالیوود را برای خوانندگان آشکار میکند. رمان پس از انتشار با استقبال خوبی روبرو شد و در لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز نیز قرار گرفت. این کتاب با ترجمه سرکار خانم فائزه ادب به فارسی ترجمه شده است و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.