بیوگرافی

تصویر نویسنده

والتر تویس

والتر تویس:

والتر تویس( والتر استون تویس) که در سال 1928 چشم به جهان گشود و تاریخ دقیق تولد این نویسنده بزرگ در 28 فوریه بود. همچنین زمان مرگ او در نهم آگوست سال 1984 اتفاق افتاد. والتر نویسنده ای بسیار مشهور در زمان خود بود و یک داستان نویس که اهل آمریکا بوده و دارای شش رمان است که سه رمان از او را به شکل فیلم در آورده اند.ترجمه کتاب هایش به هجده زبان انجام شده است.هاستلر یکی از کتاب هایی است که داستانش به شکل فیلم درآمده است و همچنین رنگ پول و مردی که زمین می افتد نیز اقتباس شده از کتابهای این نویسنده مشهور یعنی والتر تویس است. و یکی از موفقترین اقتباس ها از کتاب او مینی سریال گامبی وزیر است که مخاطب میلیونی جذب کرد و به یکی از محبوبترین سریال ها تبدیل شد.

زندگینامه والتر تویس

زندگینامه والتر تویس:

والتر تویس در سال 1928 در سانفرانسیسکو متولد شد و در ده سال اول زندگی خود در منطقه ای با غروب آفتاب زیبا، نزدیک پارک گلدن گیت و دریا زندگی می کرد. او از اینکه در این شهر متولد شده بود تولد بسیار خوشحال و در هر زمانی به ان افتخار می کرد. در سن ده سالگی پدر و مادرش او را به مدت یک سال در خانه نگهداری کودکان استنفورد گذاشتند و در این مدت آنها به کنتاکی بازگشتند ، سال بعد به خانواده تویس زمینی زودهنگام در شهرستان مدیسون داده شده بود بنابراین والتر در یازده سالگی برای پیوستن به خانواده اش به تنهایی با قطار به سراسر کشور سفر کرد و هنگام ثبت نام در مدرسه محلی همزمان شد با ورود به فرهنگ آپالاچی که از نزدیک این فرهنگ را لمس کرد. او با توبی کاواناوا، یکی از دانش آموزان دبیرستان لکسینگتون دوست شد و در عمارت کاناوا با توبی  و برای اولین بار در کتابخانه کوچک توبی شروع به خواندن کتاب های علمی تخیلی کرد. آنها دوستان مادام العمر باقی ماندند.

در هفده سالگی ، والتر در نیروی دریایی به خدمت پرداخت و در ناوچه USS همیل در اوکیناوا خدمت می کرد. پس از ترخیص ، وی در دانشگاه کنتاکی تحصیل کرد و در آنجا لیسانس خود را دریافت کرد. و مدرک کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی گرفت و البته او نزد آبه گاتری ، نویسنده کتاب "آسمان بزرگ" تحصیل کرده است. پس از فارغ التحصیلی وی همه چیز را از علوم و زبان انگلیسی گرفته تا تربیت بدنی در دبیرستانهای شهر کوچک کنتاکی تدریس کرد. در آن زمان او شروع به نوشتن داستان های کوتاه کرد که در The Saturday Evening Post ، Esquire ، Redbook ، Cosmopolitan و Playboy منتشر شد. او اولین رمان خود را به نام هاستلر (Hustler) نوشت که در سال 1959 توسط هارپر و روو منتشر شد و به دنبال آن با مردی كه به زمین سقوط کرد روال کار خود را ادامه داد، در سال 1963 برای کتاب هایش توسط مدال طلا منتشر شد.

وی به مدت چهارده سال در دانشگاه اوهایو در آتن ، استاد برجسته ای بود و به تدریس ادبیات انگلیسی در نوشتن خلاق پرداخت و در سال 1978 این پست را ترك كرد و به نیویورك آمد و دوباره نوشتن را از سر گرفت. او چهار رمان دیگر نوشت - مرغ مقلد ، پله های خورشید ، گامبی وزیر و رنگ پول - و یک مجموعه داستان کوتاه ، از خانه دور. وی در سال 1984 در اثر سرطان ریه درگذشت. کتابهای وی به زبانهای فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، اسپانیایی ، پرتغالی ، هلندی ، دانمارکی ، سوئدی ، نروژی ، فنلاندی ، ایسلندی ، یونانی ، اسلواکی ، صربی کروات ، اسرائیلی ، ترکی ، ژاپنی و تایلندی.

کتاب هاستلر

رمانی خوب ، دارای مفهومی عالی ، خارق العاده و بی نظیر. "

-مجله نیویورک تایمز درباره این رمان می نویسد که

این رمان که توسط والتر تویس نوشته شده است دری جدید را به دنیایی باز می کند که هنوز هیچ کتابی اینگونه بحران ها را با این شدت در جهان نشان نداده است.

هاستلر یا بیلیاردباز  اولین بار توسط Harper & Row منتشر شد. حق چاپ 1959 توسط والتر S. Tevis

فاکس فیلم قرن بیستم به تهیه کنندگی و کارگردانی رابرت راسن در سال 1961 اکران شد که از داستان این کتاب اقتباس شده است.

بیلیارد باز

کتاب مردی که به زمین سقوط کرد(به زمین افتاد):

داستان علمی زیبا ... (نیوتن) به عنوان یک غریبه ، یک نیروی تراژیک متحرک و غم انگیز را ایجاد می کند ، در یک سرزمین عجیب گرفتار و نابود می شود ... داستان یک بازدید کننده فرازمینی از یک سیاره دیگر عمدتا برای بیان کردن چیزی مهم در مورد زندگی در این سیاره طراحی شده است. "

-مجله نیویورک تایمز درباره این کتاب اینگونه می نویسد

"یک رمان کاملاً واقع گرایانه در مورد یک انسان بیگانه روی زمین ... آنقدر واقع گرایانه که بتواند به استعاره ای از چیزی در درون همه ما به نام تنهایی در وجود او دیده می شود.این کتاب از کتاب های مشهور والتر تویس است.

مردی که به زمین افتاد اولین بار توسط نشر مدال طلا فاست منتشر شد.

حق چاپ 1963 توسط والتر تویس

فیلم شیر انگلیس به کارگردانی نیکلاس روگ در سال 1976 اکران شد که اقتباس شده از این کتاب است.

مرغ مقلد از والتر تویس

دنیایی که انسان در آن سرگردان است، مواد مخدر به شکل الکترونیکی در این دنیا وارد شده است. جهانی در حال مرگ ، بدون فرزندان ، بدون هنر ، بدون مطالعه. یک مثلث عاشقانه عجیب نیز در این کتاب آمده است.

"هرچند وقت یک بار رمان علمی تخیلی در جهان ظهور می کند که متعلق به جریان اصلی ادبیات است و مرغ مقلد والتر توویس با قاطعیت یکی از این موارد است."

تویس مهارت داستان نویسی را بهتر از بسیاری از چهره های برجسته تر در قلمرو ادبیات درک می کند. مرغ مقلد یک رمان است که آینده را نشان می دهد تا اینکه تنها یک داستان علمی تخیلی باشد.

کتاب گامبی وزیر

قصه ای کامل و در برگیرنده ی صفر تا صد، پشت پرده و واقعیت هایی از زندگی یک قهرمان به شما ارائه می کند. گامبی وزیر روایت دختری است که با شطرنج و دنیای قانون‌مندِ مربوط به آن آشنا می شود و از ابتدای کودکی، بدون هیچ پیش زمینه قبلی تصمیم می گیرد تا آخر عمر شطرنج بازی کند.

اتفاقات داستان  در دورانی که بسیاری از فعالیت ها در دنیا، به دو گروه زنانه و مردانه تقسیم بندی می شده اند، می گذرد. در شرایطی که بازی شطرنج برای مردان مرسوم بود و یک ورزش یا بازیِ عادی به حساب می آید، الیزابت هارمن کوچک از پس ِ یک زندگی پر فراز و نشیب ظاهر می شود و سعی می کند با تمام موانعی که بر سر راه انتخاب ِ شطرنج به عنوان یک بازیِ هدفمند برای وی وجود دارد، جایگاه خود را تثبیت کند. طولی نمی کشد که شطرنج، زندگی او و دیدگاه دیگران را تغییر می دهد.

کتاب گامبی وزیر یک روایت واقع گرایانه از اتفاقاتی است که برای یک قهرمان می افتد. برخلاف عقیده و باور بسیاری از افرادی که گمان می کنند زندگی آدم های بزرگ یا تاثیر گذار در دل ِتاریخ هیچ ایراد، اشتباه و خدشه ای ندارد، الیزابت به شما اثبات می کند که اینطور نیست. می توان قهرمان زندگی خود بود و با هزاران مشکل و خطا دست و پنجه نرم کرد.

فائزه ادب:

فائزه ادب ترجمه این کتاب ها را می تواند در دسترس شما دوستداران کتابهای والتر تویس قرار دهد. مثل کتاب گامبی وزیر متن مترجم در دسترس است و بهترین نوع ترجمه از داستان های این کتاب ها در اختیار افراد با فرهنگ کتاب خوان قرار داده می شود. تویس یک نویسنده ایده آل برای جوانانی است که در جستجوی خودشناسی از خود هستند و میخواهند جهان اطرافشان را بهتر درک کنند.