معروف ترین رمان های جهان

معروف ترین رمان های جهان

معروف ترین رمان های جهان

اگر  بخواهیم در مورد معروف ترین رمان های جهان صحبت کنیم می‌ توان به  کتاب های مختلف و متفاوتی اشاره  کرد. یکی از پرطرفدار ترین انواع کتاب، رمان می باشد. بسیاری از افراد در زندگی خود حداقل یک یا چند رمان را خواندند. داستان های بلند می توانند  بسیار جذاب و گیرا باشند. رمان ها یا کاملا خیالی بوده و توسط نویسنده طراحی شدند یا بر مبنای واقعیت نوشته می شوند. رمان ها، ژانر های مختلف و متفاوتی دارند. بعضی از رمان ها علمی تخیلی هستند؛ در صورتی که بعضی از رمان ها، ژانر جنایی دارند. طرفداران ادبیات بر اساس سلیقه خود، رمان های مختلفی را می خوانند. اگر شما قصد خرید  معروف ترین رمان های جهان را دارید می توانید با مراجعه به سایت فائزه ادب کتاب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنید. همچنین شما می توانید در این سایت با سایر رمان های معروف جهان نیز آشنا شوید و در مورد آن ها اطلاعاتی کسب کنید.

 

 

لیست معروف ترین رمان های جهان

لیست معروف ترین رمان های جهان می تواند بسیار گسترده باشد و شامل کتاب ‌های مختلفی است. از گذشته های بسیار دور تا به امروز رمان های زیادی نگارش شده و به دست ما رسیده است. همه ما می دانیم بسیاری از رمان ها به زبان های غیر فارسی نگارش شدند اما مترجمین ایرانی، با ترجمه این کتاب ها توانستند مخاطبان فارسی زبان را با رمان های مشهور جهان آشنا کنند.  ما در ادامه در خصوص چند مورد از رمان های بسیار معروف جهان توضیح می دهیم. در حالی که این لیست بسیار گسترده تر می باشد و شامل کتاب های بسیار بیشتری است. نکته جالب در مورد رمان های معروف جهان این است که بسیار از این رمان ها تبدیل به فیلمنامه و سپس تبدیل به فیلم می شوند. در نتیجه بسیاری از فیلم های زیبای جهان بر اساس رمان ها نوشته شدند. به طور مثال گتسبی بزرگ بر اساس رمانی با همین نام نوشته شده است.

کتاب گتسبی بزرگ

کتاب غرور و تعصب

بدون شک اگر بخواهیم در مورد معروف ترین رمان های جهان صحبت کنیم؛ کتاب غرور و تعصب می تواند جز معروف ترین رمان های جهان قرار بگیرد. غرور و تعصب  نوشته رمان نویس مشهور جین آستین می باشد. جین آستین این رمان معروف را   در جوانی زمانی که فقط ۲۱ سال سن داشته نوشته و توانسته یکی از شاهکارهای ادبیات را خلق کند.

 

آرزو های بزرگ اثر چارلز دیکنز

یکی دیگر از معروف ترین رمان های جهان آرزوهای بزرگ اثر  ‏چارلز دیکنز است. چارلز دیکنز توانسته کتاب های مختلف و زیادی را نگارش کند. تمامی علاقمندان به ادبیات و کارشناسان این حوزه  معتقد هستند آثار چارلز دیکنز، جز آثار بزرگ ادبیات جهان به شمار می ‌رود. این نویسنده توانسته رمان های مختلفی را نگارش کند و داستان ‌های او طرفدار های بسیار زیاد دارد. آرزو های بزرگ داستان جوانی به نام پیپ را روایت می کند که  از دل داستان می توان به شناختی نسبی از انگلیس آن زمان دست یافت. آرزو های بزرگ تنها اثری از چارلز دیکنز نیست که می تواند در لیست معروف ترین رمان های جهان قرار بگیرد. بدون شک می توان گفت بیشتر آثار چارلز دیکنز در لیست معروف ترین رمان های جهان قرار دارند.

کتاب آرزو های بزرگ اثر چارلز دیکنز

جنگ و صلح

جنگ و صلح یکی دیگر از معروف ترین رمان های جهان می باشد. این اثر توسط نویسنده مشهور روسی لئو تولستوی نگارش شده و جز شاهکار های ادبیات جهان می باشد. تولستوی در طول زندگی خود توانسته رمان ‌های مختلفی را نگارش کند که هر کدام از آن ها ارزش ادبی بسیار زیادی دارند و جز مهم ترین کتاب هایی هستند که هر یک از طرفداران ادبیات باید آن ها را خوانده باشد. جنگ و صلح ترجمه های مختلفی دارد که شما می توانید ترجمه مورد نظر خود را از بین ترجمه های موجود این اثر، انتخاب و خریداری کنید. برخی از افراد معتقد هستند که رمان جنگ و صلح می تواند منبعی غنی برای بررسی تاریخ و  مسائل مختلف سیاسی اجتماعی روسیه آن زمان باشد. اما جنگ و صلح تنها اثر تولستوی نیست که می ‌تواند در لیست معروف ترین رمان های جهان قرار بگیرد.‌ولی باید گفت سایر اثر های لئو تولستوی نیز می ‌توانند در این لیست قرار داشته باشند و علاقمندان به ادبیات این کتاب ها را می شناسند. آنا کارنینا یکی از معروف ترین رمان هایی است که توسط تولستوی نوشته شده  است و می تواند در این لیست قرار داشته باشد. آنا کارنینا یک رمان بسیار طولانی و جذاب است که ماجرای دختری به نام آنا را روایت می کند.

کتاب جنگ و صلح

قلعه حیوانات اثر جورج اورول

قلعه حیوانات یکی از کتاب هایی است که در لیست معروف ترین رمان های معروف جهان قرار می گیرد. قلعه حیوانات اثر جورج اورول است این اثر بدون شک یکی از شناخته شده ترین  رمان ها در سطح جهان می باشد.  جورج اورول این رمان را در زمان جنگ سرد بلوک غرب و بلوک شرق نگارش کرده و  داستانی ساده در مورد حیوانات را بیان می کند که  مفاهیم مختلف سیاسی در پشت این داستان ساده قرار دارد.  اما قلعه حیوانات تنها کتاب جورج اورول نیست که در این لیست قرار می گیرد. بلکه باید گفت کتاب  1984  نیز می ‌تواند در این لیست قرار داشته باشد. این اثر نیز یکی از رمان های معروف جهان است که بسیار جذاب و گیرا می باشد.

جنایات و مکافات

جنایات و مکافات یکی از کتاب هایی است که می تواند در لیست معروف ترین رمان های جهان قرار داشته باشد. جنایات و مکافات اثر داستایوفسکی است. این نویسنده روسی مانند تولستوی توانسته شاهکار بزرگی خلق کند. کتاب جنایات و مکافات مانند سایر آثار داستایوفسکی به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است. این رمان، داستان جالبی دارد و ماجرای فردی را روایت می کند که  تصور می کند می ‌تواند بر خوبی ها و بدی ها یا همان خیر و شر غلبه پیدا کند و  به همین دلیل پیرزنی را می کشد. اما بعد از آن دچار کشمکش های فکری می ‌شود. به غیر از جنایات و مکافات داستان های دیگری نیز توسط داستایوفسکی نوشته شده که جز بهترین رمان های جهان هستند. به طور مثال می‌ توان به برادران کارامازوف اشاره کرد.

کتاب جنایات و مکافات

بررسی جایگاه ترجمه در ایران و میزان تاثیر ادبیات ایران بر جهان

مرداد 26, 1400

نقد کتاب شهر اشباح

مرداد 26, 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *